Arıza Çözümleri

Mitsubishi Klima E33 Arızası

Mitsubishi klima modellerinde, diğer klima markalarında da olduğu gibi özel hata kodu sistemleri bulunuyor. Bu klima hata kodları sayesinde, klimanın çalışması sırasında meydana gelebilen sorun ve arızalar ile ilgili olarak anlık bilgi alabilme şansına sahip olunabiliyor. Akıllı teknolojileri ile birlikte her bir Mitsubishi klima modelinin ön yüzünde çalışma durumu ve açık fonksiyonları göstermekte olan özel bir LED ekran bulunmaktadır. Söz konusu klima hata kodları da bu LED ekranda yanıp-sönerek yer alabilir. Mitsubishi klima e33 arızası da bu şekilde görülen hata kodlarından birisidir.

Mitsubishi Klima E33 Arızası

Mitsubishi Klima E33 Arızası Nedir?
Mitsubishi klimalarda çok sık olarak olmasa da çok daha azımsanmayacak düzeyde görülen Mitsubishi hata kodlarından birisi olan e33 hata kodu için bireysel müdahale şansı bulunmamaktadır. Çünkü Mitsubishi klima e33 arızası ile ilgili bir hata kodu alınıyor ise bu durum klimada dış ünitenin devreye girme aşamasında olduğu sırada meydana gelen bir arızadır. Klimada bulunan kompresör parçasında meydana gelen teknik bir arıza dolayısı ile yaşanan bir sorundur.

Mitsubishi Klima E33 Arızası Nasıl Çözülür?
Mitsubishi klimanın kullanımı sırasında karşı karşıya kalınan e33 hata kodu için yapılabilecek tek müdahale temsil ettiği kompresör arızasının onarımının yapılması gerekir. Bunun için uzman kişiler tarafından mevcut arızalı kompresörün yerinden çıkartılarak, yerine yenisinin orijinal yedek olacak şekilde takılması gerekir. Böylelikle hata kodu ekrandan gider.

    SERVİS ÇAĞIR
    Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com